3d sunum 3 boyutlu sunum

3 Boyutlu Sunum

Başta inşaat sektörü olmak üzere; mimari Projelerin yapıldığı, Endüstriyel tasarımların oluşturulduğu veya mobilya türü projelerin gerçekleştirildiği firmalarda 3 boyutlu Sunum teknolojilerinden yararlanılmaya başlanmıştır. 3D sunum imkanı bu tür sektörlerde insanlara hem alıcı hem de satıcı bazında pek çok farklı yarar sağlamıştır. Projelerin hayata geçirilme aşamasından hemen önce ve hayata geçirildikten sonra içereceği tüm detayların yer alacağı bir 3 boyutlu sunumunun yapılması, müşterilerin beklentileri ile alacakları ürün arasındaki farkı en aza indirmektedir. Çünkü üç boyutlu ortamda gerçekleştirilen sunumlar projelerin içerdiği tüm detayları etkileyici bir biçimde alıcılara aktarmaktadır. Bu bağlamda üç boyut tasarım teknolojilerinden yararlanılması günümüzde inşaat firmaları, endüstriyel tasarımlar üreten firmalar veya mobilya alanında hizmet veren firmalar bazında hayati önem taşımaktadır.

Projenizin 3 boyutlu sunumunun hazırlanmış olması, kafanızdaki projenin bitmiş halinin nasıl bir görüntüsü olacağı konusunda size bir önbilgi sunabilmektedir. Ayrıca, projenin üzerinde herhangi bir değişiklik yapmak istediğiniz takdirde bu değişikliği projenizin üç boyutlu tasarımı üzerinden gerçekleştirebilecek ve bu sayede ilgili değişikliğin gerçekleştirilebilmesi için tam olarak hangi ölçülere ihtiyaç duyulduğu ve bu değişikliğin gerçekleştirildiği takdirde nasıl bir dış görünüm sunacağı gibi hususlar konusunda projenizin üç boyutlu tasarımı üzerinden detaylı bilgi alabileceksiniz. Bu durum özellikle de başta inşaat projeleri olmak üzere mimari projelerde de, projelerin hayata geçiriş aşamasında karşılaşabilinmesi olası sürprizlerin de önüne geçilmesini sağlamıştır. Bu sayede hem alıcılar, hem satıcılar projeler tamamlandığında nasıl görüneceğini, ne gibi özelliklere sahip olabileceğini, avantajlarını ve dezavantajlarını daha proje hayata geçirilmeden detaylı bir biçimde gözden geçirme fırsatına sahip olacaktır. Bu nedenle de üç boyutlu sunum tekniği pek çok sektör için hayati önem taşır hale gelmiştir.

3 boyutlu modellemelerden yararlanılarak gerçekleştirilen bir sunum insanlara sanki oradaymışçasına bir atmosfer yaratmanızı sağlayacak ve bu sayede insanlar ürün tamamlandığında nasıl hissedecekleri konusunda ön bilgiye sahip olabilecekler. Tecrübeli bir firmadan 3 boyutlu sunum konusunda destek aldığınız takdirde, üzerinde haftalarca çalıştığınız projenizi tam olarak kafanızdaki gibi üç boyutlu ortama aktarılmasını sağlayabilecek ve bu sayede projenizin anlaşılabilirlik oranını arttırma şansına sahip olabileceksiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir