katalog tasarımı katalog tasarımı

Firmanıza Uygun Katalog Tasarımı Tanıtımınızı Kolaylaştırır

Kataloglar, firmaların ürünlerini ve sağladığı hizmetleri katalog tasarımı ile kullanıcıya tanıtma araçlarıdır. Firmanızın hizmetlerini en ince detaylarıyla müşterilere kolaylık sağlaması gözetilerek yansıtmanızı sağlar. Basılı reklam araçlarının anlaşılabilir olması, hizmetlerinizin iyi anlatılması, firmanızın tanıtımında önemlidir. Bu şartların yerine getirilmesi içinse katalog tasarımı yapacak uzman bir ekiple çalışmak zorundasınız.

Kataloğunuzda bulunan ürünlerin detayları ve kolaylıkla anlaşılabilir olması önemlidir. Başarılı ürün ve hizmetlerin, başarısız tanıtımlarla kullanıcılara yansıtılması, hem kullanıcı hem üretici açısından zarar olarak nitelendirilmektedir. Bu yanlışa düşmemek için profesyonel destek alıp ürün ve hizmetlerinizin en iyi şekilde tanıtılmasına katkı sağlayabilirsiniz. Firmaların maliyeti düşürmek açısından tercih ettikleri firmalar, daha büyük kayıplara neden olmaktadır. Tarafımızca yapılacak tasarımlar, hem size uygun maliyet sağlayıp hem de başarı kazandıracaktır.

Katalog Nasıl Oluşturulur?

Kataloglar genellikle birden çok sayfadan oluşur. Bu sayfalarda belirtilen ürün ve hizmetlerin anlatımı, sırası, belirtilen şartların uygun yerlere yerleştirilmesi çok önemlidir. Hedef kitlenizi oluşturan insanlara yansıtmak ya da tanıtmak istediğiniz ürünler, özenle sıralanıp kurumsal kimliğinize uygun nitelikte tasarımlar barındırmalıdır. Oluşturulacak tasarımlar, kullanıcıların tanıtıma ilgisini arttıracağı gibi yeni müşterilerde kazanmanızı sağlayacaktır.

Oluşturulacak tasarımlarda dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kurumsal kimliğinizin korunup firmanızın müşterilerine yansıtmak istediği mesajın anlaşılabilir olarak tam anlamıyla yansıtılmasıdır. Bu unsurlar dikkat edilerek yapılacak çalışmalarda, kurumsal renkler, kurumsal font çok önemlidir. Bunun için görsel malzemelerin özenle seçilmesi gerekir. Modern ve özenli çizgilerle oluşturulacak katalog tasarımı, firmanızın reklam çalışmalarında hedeflediği başarıya ulaşmasını sağlayacaktır. Bu açıdan düşünüldüğünde, hem siz hem de kullanıcılara fayda sağlayacak bir tasarım seçmiş olmanız, herkesi mutlu ettiği gibi firmanıza olan güveni de artıracaktır.

Tasarımlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Kazanımlar

Başarılı bir tasarımla ürünlerini tanıtmak, müşteri potansiyelinizin gelişim göstermesini sağlayacaktır. Bu artışla yaptığınız yatırımı fazlasıyla geri kazanabilirsiniz. Bunun yanında kazanacağınız sadık müşteri portföyü, bundan sonrasında daha güvenli yatırımlar yapmanıza olanak tanıyacaktır. Katalog tasarımı yaptırmak için seçeceğiniz firmaya dikkat etmeniz, firmanız tarafından çalışmalarınızda görevlendirmeniz, firma geleceğiniz için bu açıdan önem arz etmektedir. Yapılacak tasarımlarda dikkat edilecek hususları ve geri dönüşleri şu şekilde maddeleyebiliriz:

  • Kullanılacak ürünlerin özenle ve amaçlanan hedeflere uygun sıralanması gerekir. Katalog tasarımı konusunda dikkat edilecek bu hususla hedeflenen satış grafiğine ulaşılabilir.
  • Kullanılan yazı karakterlerinin, ürünlerin açıklaması yapılırken dikkatlice seçilmesi gerekir. Uygun font ve boyutlardaki açıklama metni, belirtmek istediğiniz şartların algılamasını kolaylaştıracak nitelikte olacaktır.
  • Katalogdaki kullanılacak görsellerin ve metinlerin dikkatli seçilmesi gerekir. Kullanılan görseller ve metinler, firmanızın mesajını içerdiği için hedeflenen amaç olarak nitelendirilir. Bu amaca ulaşmak müşteri potansiyelinizi arttıracaktır.
  • Kurumsal kimliğinize uygun tasarımlar yapılmalıdır. Amacınız ürünlerinizi tanıtmak olduğu gibi firmanızı da tanıtmaktır. Bu açıdan tasarımların kurumsal kimliğinize uygun olması gerekir. Firmanızın logosuyla bütünleşecek renkler kullanılması ve basım sırasında hataların olmaması gerekmektedir. Kaliteli bir katalog tasarımı sayesinde, müşterilerinizin algılaması kolay ve vizyonunuzu yansıtan tasarımlar yaratılabilir.

katalog tasarımıFikirsan Web ve Grafik Tasarım

katalog tasarım firmaları katalog tasarımı