3D Modelleme Nedir ?

Genel olarak Organik modelleme ve Katı modelleme olarak ikiye ayrılmaktadır. 3D Modelleme bir ürünün veya karakterin sanal ortamda programlar yardımcılığıyla yapılmasına denmektedir. Organik modelleme karakter ve amorf haldeki ürünlerin yapılmasına denir. Katı modelleme ise masa sandalye vs. gibi ürünlerin modellenmesine denir. Organik modelleme yapabilmek için ciddi bir anatomik bilginizin olması gerekiyor. Sebebi yapısı bozuk olduğu zaman karakterin bir albenisi olmamasıdır. Güzel bir anatomik yapıyla yapıldığı taktirde gözede hoş gelen bir ürün olmuş olur. Modelleme işlemini yapabilmek için bir çok program üretilmiştir, bizim kullandıklarımız Autodesk Maya ve 3Ds Max isimli programlardır. Bunlar piyasadaki en çok tercih edilen ürünler olmakla beraber gördüğünüz çoğu 3D Animasyon filmler bu programlar yardımcılığıyla üretilmektedir.

3D Modelleme Nasıl Yapılır ?

Yaptırmak istediğiniz ürünün SolidWorks veya DWG dosyası elinizde mevcutsa bunlardan birini talep etmekteyiz. Elinizde bu dosyalar bulunmuyorsa teknik resmi var onu veya ürünün fotoğrafını çekip ölçülerini belirtmenizde yeterli olacaktır. Ürünün karmaşık bir yapısı bulunuyorsa ( Fotoğraf makinası, Saat, Yüzük vs. ) Bu gibi ürünlerin bir örneğini bize göndermenizi talep ediyoruz. Ürün modellemesi tamamlandıktan sonra ürününüzü sorunsuz halde size geri teslim ediyoruz.  Kullanmakta olduğumuz programlar sayesinde talep ettiğiniz ürünleri birebir modelliyoruz. 3D Modelleme, ürünlerin reklamını, satısını ve Sunumu kolaylaştırmaktadır.

Fikirsan, müşteri ile fikir alış verisi çerçevesinde sürdürülen çalışmalarda profesyonel 3D modelleme, 3D Mimari görselleştirme ve 3D Animasyon ekibinin tecrübeleri ve teknik alandaki profesyonelliği, Proje bitimi ve sonrası hizmetleri ile müşteriye yüksek kalite ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

·          3D Mimari Modelleme
·         3D Karakter Modelleme
·         3D Kat Planı Modellemesi
·         3D Mekan Modelleme
·         3D Mimari Görselleştirme
·         3D Sanal Ortam Modelleme
·         3D Ürün Modelleme
·         Fuar Stand Modellemesi
·         Peyzaj Görselleştirme

3d modelleme 3d modelleme