3D Reklam Filmi 3d reklam filmi

3D Reklam Filmi

Sizde bilirsinizki bir ürünün reklamını yapmadan pazarlamasını yapmak mümkün değildir. Bu sebeple reklam filmleri çok önemlidir. 3D Reklam Filmi ürününüzü tanıtmak için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Bir çikolata reklamını çikolatanın akışkanlığını vs. göstermek normal çekimlerde bir hayli zor olduğundan dolayı 3D Reklam Filmi tercih edilmektedir. Bu işlem 3ds Max, Reel Flow gibi yazılımlarla gerçekleştirilmektedir.
Ürünün albenisin en iyi şekilde görsele dökmek için bu yöntem birebirdir. Mimari Projeler içinde bu durum geçerlidir. İnşaat firmaları kitlelerini yükseltmek için 3D mimari animasyon reklamları yapmayı tercih etmektedir. Asıl öncelik sebepleri şudur, Proje başlangıcında satış yapıp projeyi tamamlamak adına yapılan mimarinin 3D projeleri hazırlanır. Bu proje gerçeğiyle birebir olduğundan dolayı en iyi şekilde görsel Sunum yapılarak müşterileri cezbedebilmektedir ve ön satışları yapmaya yardımcı olarak proje bitimi için gerekli maliyeti firma sahipleri elde edebilmektedirler. Bu sebepten dolayı bir inşaat firmasının olmazsa olmazı 3D Mimari animasyon çalışmalarıdır. Tabi sadece mimari olarak kısıtlandıramayız fakat en çok tercih eden firmalar inşaat sektörüyle uğraşanlardır.

3D Reklam filmine örnek olarak aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz..

3D Reklam Filmi nasıl yapılır ?

Öncelikle bir senaryoya ihtiyaç duyuyoruz. Yapacağımız projenin ön hazırlık aşaması için kaç karakter , kaç mekan , modellenecek ürün vs. materyellerin dökümanı hazırlanır. Bu materyeller modellendikten sonra Amatör sesler alınarak yapılacak animasyona uyarlanır. Animasyon sürecinin sonuna geldiğimizde kaliteli sesler ve müzikler hazırlanıp montajda birleştirilir. Montaj aşamasında Post Production yapılır ve nihai çıktı olarak teslim edilir.

3D Reklam filmi görsel anlamda da cok cazip bir tarzdır. Sırf bu durumlar da kullanılmamakla beraber ürünün daha estetik bir anlam da görselleştirilmesi için de kullanılmaktadır.