3d montaj kılavuz animasyonu 3d montaj kılavuz animasyonu

3D Montaj Kılavuz Animasyonu

Günümüzde demonte mobilyalar daha çok tercih edilir duruma geldi. Taşımada çok yer kaplamaması için tercih edilir ürünler olmakta. Fakat bu ürünlerin kurulum aşaması bir hayli zor.  Alıcılar bu aşamayı kurulum kağıtlarından yapmakta zorluk çekiyor. Bunun için 3D Montaj Kılavuz Animasyonu yapılmakta. En basit şekilde ve hatasız kurulum için en ideal yöntem budur.  Bu yöntemle yapılan kurulum kılavuzları müşterilerin %100 memnuniyeti ile sonuçlanmaktadır. Özellikle büyük ve karmaşık ürünler için birebirdir. 3D montaj kılavuz animasyonu teknik servis yardımı olmadan sorunsuz bir şekilde kurulum yapılabilmesi için çok iyi bir yöntemdir. Kurulum şemasındaki ürünler sırasıyla modellenip animasyona hazırlanır. Bundan sonra numara sırasıyla hangi parçanın nereye monte edilmesi gerektiği teker teker oldukça sade bir şekilde animasyonu yapılır. Bu animasyonda ki birleşen parçalar , açılması gereken delikler vida yerleri vs. tek tek yapılır ve en iyi şekilde görselleştirilir. Sonuç olarak kağıt üzerindeki bir kurulum şemasından çok daha etkileyici bir yöntem olduğunu müşterilerinizin tepkilerine göre anlayabileceksiniz.

3D Montaj Kılavuz animasyonuna örnek olarak aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz..

 

3D Montaj Kılavuz Animasyonu Nasıl Yapılır ?

Bu aşamayı gerçekleştirebilmemiz için sizden Ürünlerin teknik çizim tablosunu temin etmemiz gerekmektedir. Ürün teknik çizimleri alındıktan sonra modelleme işlemi gerçekleşir. Animasyon işlemini en basit şekilde anlatacak bir animasyon yapılır. Bu tarz videolar ortalama 1-5 dk arası değişmektedir. Animasyon işlemi tamamlandıktan sonra Render ( Sonuç hesaplama ve görselleştirme ) işlemi yapılır ve montajda birleştirilip müşteriye video halinde teslim edilir.

Önce kurulum şemasında olduğu gibi ürünün parçaları teker teker modellenir. ( vida, matkap, giriş delik vs.) Modeller yapıldıktan orjinal birleşim sıralamasına göre animasyona hazırlanır. Teker teker birleşim olacak yerlerin animasyonu yapılır. Hatasız şekilde birleştirilimiş parçaların animasyonu tamamlandıktan sonra müşteriye Preview görüntüsü gönderilir. Onay alınır ve nihai video teslim edilir.