3d Mimari Animasyon 3d mimari animasyon

3D mimari animasyon

Mimari Projelerin canlandırılması üzere kullanılan bir animasyon tekniğidir. Günümüzde birçok proje artık 3d mimari animasyon işlemi ile yapılmaktadır. Geleneksel 2D tasarımlar ve tasarıların çizimleri kullanıcılar tarafından zor anlaşılmaktadır. Çeşitli yazılımlar kullanılarak hazırlanan teknik yöndeki çizimler ise 2 boyutlu çizimlerle kıyasla daha net ve detaylıdır. Proje sonunda elde edeceğiniz şekli aklımızda canlandırmak zordur ve birçok mimari proje sırasında sorunlara sebebiyet veren bir durumdur. Çizimleriniz başkaları tarafından farklı bir perspektiften algılanacağı için yanlış anlaşılabilir. Bu tip sorunların meydana gelmemesi için 3d mimari animasyon tekniği kullanılması önerilir. Firmamız size ideal animasyon tekniklerini sunmaktadır. Profesyonel tasarımcılarımız sayesinde istediğiniz projeyi kolayca 3 boyutlu olarak hayata geçirebiliriz. Bu işlem sizin astronomik harcamalar yapmanıza neden olabilir. Fakat firmamız sizi en hesaplı fiyatlarla karşılar.

3D Mimari Animasyon Nedir?

Özellikle mimari alanda kullanılan bir uygulamadır. Aklınızdaki projeleri karşı tarafa aktarmakta sorun yaşayabilirsiniz. Tasarımlarınızda görsellikten yararlanmanız projenizin akılda kalıcılığını arttıran bir unsurdur. 3 boyutlu animasyon tekniği ile aklınızdaki çalışmaya en yakın projeyi üretebilirsiniz. Ayrıca 3 boyutlu projelerin kabul edilirliği daha fazladır. İnsanlara görsel olarak akılda kalıcı bir Sunum gerçekleştiremeseniz projenizin başarısı azalır. 3d mimari animasyon sisteminin temelinde aklınızdaki projelerin detaylı ve görsel anlamda zengin biçimde 3 boyutlu olarak sunulması yatar. Sizden mimari projenin detaylarını almamız mükemmel bir çalışmaya ulaşmamız için yeterlidir.

3D Mimari Animasyon Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle aklınızdaki projeyi sizden talep ederiz. Aklınızdaki resme uygun olarak, hiçbir detayı atlamadan çalışmalarımıza başlarız. Projenizin kabataslak halini aldıktan sonra bu projenin gözdesini oluşturan modelleme işlemini gerçekleştiririz. Gerçek ve detaylı bir görüntüye ulaşmak üzere mimari yapının çevre düzenlemelerini de gerçekleştiririz. Müşterinin fikrini almak üzere “Ön izleme”  gerçekleştiririz. Bu ön izlemede müşteri proje hakkında hoşlanmadığı özellikler bulursa bu özelliklerin düzenlenmesini talep edebilir. Bu tip hoşnutsuzlukların meydana gelmemesi üzere projenin düzenlenme aşamasında müşteri ile beraber çalışırız. “Rötuş” işleminden sonra proje hazır hale gelir. Fakat projenin zaman almasındaki esas neden “Render” adı verilen süreçtir.

Projelerinizin başarısını arttırmak üzere başvurmanız gereken bir yoldur. Gerçek bir deneyim için firmamız size olanak sağlamaktadır.