3D Medikal Animasyon 3d medikal animasyon

3D Medikal Animasyon

Gün geçtikçe yeni medikal ürünler üretilmekte. Bu ürünlerin kullanılması ve anlatılması bir hayli zor. İnsanlara bu ürünlerin nasıl kullanılacağını görsel yolla anlatmak sizin için en etkili yöntemlerden biri olacaktır. Bunun haricinde Ameliyatlar için bir çok 3D medikal animasyon yapılmaktadır. Bu animasyonlar hastanın geçireceği operasyonu hastayı rahatlatmak ve basit bir şekilde anlatmak için yapılmaktadır. Tabi sadece ameliyat olacak hasta haricinde eğitim amaçlıda 3D Tıbbi Animasyonlar yapılmaktadır. Öğrencilerin ameliyat öncesi eğitimi aşamasında onlara çok yol kat ettirmekle beraber risk almadan işlem yapabilecekleri uygulamalar dahi mevcuttur. Bu sayede gerçek ameliyatlara girmeden önce ciddi tecrübesi sahibi olup hata ihtimalini en aza düşürebilirler. Günümüzde Oculus ( Sanal gerçeklik cihazı ) ile de bu eğitimler verilmektedir. Fikirsan size bu alanda tecrübeli ekibi ile hizmet vermekten gurur duyar.

Aşağıdaki video da Dr. Salih beye yapmış olduğumuz 3D Endoskopi ameliyatı animasyonu bulunuyor.

 

3D Medikal Animasyon nasıl yapılır ?

3D Medikal animasyon yada diğer adıyla 3D Tıbbi animasyon yapımı süresince bir çok zorluğu bulunmaktadır. Bunlardan ilki Yapılacak ameliyatın bölgesini güzel bi şekilde modellemek. Anatomi bilgisi olmayan birisi bu konuda çok ciddi sıkıntılar yaşar. O yüzden profesyonel anatomi bilgisine sahip bir animasyon modelleme uzmanı tarafından yapılması en sağlıklısı olacaktır. Gerçek ameliyatı yapacak bir doktordan da bu konu hakkında bilgiler alınır.
Modelleme işlemi bittikten sonra, animasyon işlemine geçilir.  Animasyonda kullanılacak malzemelerin de fotoğrafları çekilip modellemesi yapılır. Animasyon süreci bitip Render işlemine geçilir. Sonrasında nihai montaj yapılıp müşteriye teslim edilir. Tabi diğer alanlarda da olduğu gibi yine müşteri ile iletişimi kopartmadan Preview görüntüleri sunup onay aldıp diğer işlemlere sonra devam etmekteyiz. İşi zamanında teslim etmek için müşteri ile iletişime ve onların görüşlerine çok önem vermekteyiz.