3D Animasyon Nedir ?

Animasyon, bir çok resim ve grafiğin arka arkaya dizilerek hızlı bir şekilde oynatılması sonucu elde edilen hareketli görüntüdür. Günümüzde çoğunlukla 2D ve 3D animasyon yapılmaktadır. Geçmişte ise bu animasyonlar birkaç kağıt üzerine birbirini tamamlayan resimler çizilerek veya bir çember içine ( praksinoskop ) hareketliliği devamlı olan resimler yerleştirilerek de yapılabilmekteydi. Animasyon sadece hareketlendirmeyle sınırlı kalmamaktadır. Bir cismin renginin değişmesi, cismin şeklinin deforme olup başka bir şekle dönüşmesi, kısacası gözle görülen her değişiklik bir animasyondur.
Fikirsan; 3D Modelleme, 3D Animasyon, Tanıtım-Reklam alanında uzman ve tecrübeli ekibi ile 8 yıllık deneyimini sizlerle buluşturmak için hizmet vermektedir. Fikirsan, müşteri ile fikir alış verisi çerçevesinde sürdürülen çalışmalarda profesyonel 3D modelleme, 3D Mimari görselleştirme ve 3D Animasyon ekibinin tecrübeleri ve teknik alandaki profesyonelliği, Proje bitimi ve sonrası hizmetleri ile müşteriye yüksek kalite ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

3D Animasyon Nasıl Yapılır ?

3D animasyon yapabilmek için bir çok program üretilmiştir. Bunlardan genel olarak Autodesk Maya, 3Ds Max kullanılmaktadır. Bu programların teknik anlamda kullanabilmek için belirli eğitimler almanız yeterli olacaktır. Fakat animasyon yapabilmek için gözünüzü eğitmeniz gerekir. Bir 3D animator günlük yaşamının her saniyesinde gözlem yapmalıdır, insanların hal ve hareketlerini hayvanların böceklerin kuşların doğal yaşamlarında nasıl hareket ettiklerini vs. Sonra bu yaptığı gözlemlerin animasyon yapacağı karakterin üzerine aktarması gerekir. Gözlem yapıldıktan sonra animasyon işlemi için animator kameranın karşısına geçer ve yapacağı karaktere uygulamak istediği hareketi kamera karşısında oynar. Video çekim işlemi bittikten sonra program üzerinde yaptığı hareketleri uygular ve animasyonu oluşturur.

·          3D Animasyon
·         3D Animasyon Film Yapımı
·         3D mimari animasyon
·         3D karakter animasyonu
·         3D Endüstriyel Animasyon
·         3D Medikal Animasyon
·         3D Mimari Kat Plânı Animasyonu
·         3D Montaj Kılavuz Animasyonu
·         3D Reklam Filmi
·         3D Tanıtım Filmi Animasyonu
·         3D Tıbbi Animasyon
·         3D Ürün Tanıtım Animasyonu

3d animasyon 3d animasyon