Yazılar

3d-ürün-kataloğu, 3d animasyon 3D modelleme nedir

3d Mimari Modelleme ve 3d Mimari Animasyon Nedir?

İnsan sınırsız ihtiyaçları olan bir varlıktır. İnsanlar tarih boyunca yaşamlarını devam ettirebilmek için durmadan çalışmaktadır. Yaşamını devam ettirebilmek için en önemli ihtiyaç temel gıda ve barınma ihtiyacıdır. Bu ihtiyaçlar insanlara hiç durmaksızın çalışma ve ihtiyaçlarını karşılayabilme güdüsünü vermiştir. Bu ihtiyaçların en önemlisi’ de barınma ihtiyacıdır. İnsanlar barınmak ve yaşamının devamını sağlayabilmek  için evler,  yollar ,köprüler, hastaneler, okullar, kalabalık yaşam alanları, iş merkezleri vs. gibi bir çok yapılar inşa ederek yaşam standartlarını yükseltmeye çalışmaktadırlar.

İnsanlar hayal ettikleri yapıları daha profesyonel , kaliteli ve modern olması için yapılarının modellerini ve hayal ettikleri yapıları önce kâğıt üzerine çizerek oluşturmaya başlamışlardır.

3d-mimari-modelleme 3D modelleme nedir

Bu yapıları çizen tasarlayan  Mimar’ lar  hayal ettikleri tüm yapıları kâğıt üzerinde çizerek inşa etmenin daha başarılı olduğunu anladıkları zaman, bu alan bir sektör haline ve iş imkanı haline gelmiştir. Hatta bu alanlarda iş yerleri ve grup olarak çalışma alanları kurulmuştur.

fikirsan-3d-animasyon 3D modelleme nedir

Teknolojinin ilerlemesi ile yaşam standartlarıda yükselmiştir. İnsanlar yaşam alanlarını ve kullanacakları yapıları daha kaliteli , güvenli ve modern yapılar haline getirmek için teknolojiden faydalanmaya başlamışlardır. Mimarların hayal ettikleri yapıları çizebilmeleri için özel yazılım programları geliştirilmiş 2d (2 boyutlu ) 3d (3 boyutlu) yazılım programları ile hayal ettikleri yapıları anlatmaları, inşa etmeleri daha kolay hale gelmiştir.

3d-modelleme, 3d animasyon 3D modelleme nedir

Bu yazılım programları sayesinde 3D Mimari Modelleme ve 3D mimari animasyon terimleri bu alanı bir sektör ve iş imkanı haline getirmiştir. Artık mimari modelleme , mimari çizim ve 3d mimari animasyon günümüzde büyük ve küçük tüm yapıların oluşturulmasında kullanılmaktadır.

Mimarların hayal ettikleri Projeler teknik çizim haline getirilerek önce yapıların mimari çizimleri oluşturulmaktadır. Oluşturulan bu teknik çizim 3D Modelleme teknikleri ile 3d mimari modelleme ve 3d mimari animasyon haline getirilmektedir.

3d-vray-render 3D modelleme nedir

Fikirsan 3d mimari modelleme ve 3d mimari animasyon yöntemlerini profesyonel ve tecrübeli ekibi ile bir tık daha ileriye taşımıştır. Realizim görüntü kalitesi, gerçekçi Render görüntüsü ve kuvvetli tasarım gücüyle yapıların tanıtılması, reklamı, mimari ofislerin çözüm ortağı ve danışmanlığı ile 3d mimari modelleme, 3d mimari animasyon, 3d modelleme, 3d tasarım ve 3d tanıtım filmi, 3d çizim vs. gibi bir çok alanda hizmet vererek insanların hayal ettikleri yapıları gözle görülür hale getirmektedir.